נחוץ זמן: איך תימנעו מדחיינות ותנהלו את הזמן שלכם כראוי

מי לא נמלט ממחויבויות ומטלות מדי פעם אל תוך סדרה, סרט או ספר? מי לא מוצא את עצמו אבוד וכורע תחת הלחץ של ניהול הזמן? המשיכו לקרוא ותגלו מספר אפליקציות לניהול זמן ואף פתרון למי מאיתנו שאפליקציות זה פחות הקטע שלהם

כותבת: שלם אריאלי | עורכת: כנרת גואטה

מכירים את זה שיש לכם כל כך הרבה דברים לעשות, אבל אתם מוצאים את עצמכם צופים בעוד פרק בסדרה? דוחים ודוחים משימות או פשוט מאבדים את עצמכם תוך כדי ניסיון להשתלט על לוח הזמנים שלכם? "אל תדחה למחר את מה שאתה יכול לדחות למחרתיים", אמר מארק טוויין. כמה זה קל ונוח.

גם כותבת שורות אלו ידועה בדחיינות לא קטנה, או לפחות בחוסר יכולת להתמקד במשימה אחת ולעבור ממנה הלאה למשימה הבאה. ככזאת, גייסתי לעזרה את מכשיר הפלאפון שלי. הרי הוא נמצא איתנו כל הזמן וכבר התרגלנו שהוא הפתרון לכל דבר. ניסיתי כמה אפליקציות שעוזרות לנהל את הזמן, ואני אמליץ על ארבע מתוכן. מקווה שאולי אחת מהן תעזור גם למי מהקוראים.

יומן Google – הפשוט והמוכר. יומן הבית של גוגל מאפשר לכם להכניס אליו את כל המשימות שלכם ולהתנהל ברמת יום, שבוע או אפילו חודש. אפשר להגדיר בו תזכורות קבועות, להכניס משימות שיופיעו לך כל עוד לא תבצע אותם, להכניס אירועים או לקבוע יעדים. היתרון של היומן הוא שהוא מסתנכרן לנו עם תיבת המייל שלנו, ואם יש לנו אירוע במייל הוא יופיע גם ביומן.

טיקטיק – גם כאן תמצאו יומן אליו תכניסו את המשימות שלכם והאפליקציה תדאג לתזכר אתכם, אבל הפיצ'ר הנחמד שיש בטיקטיק הוא Pomo Focus – טיימר שאתה מגדיר לביצוע משימה. לפעמים כשאנחנו מגדירים זמן מראש למשימה ויודעים שבסופו אנחנו חופשיים, אז אנחנו פרודוקטיביים יותר. אפשר גם להגדיר לעצמך את ה'נודניק' אם לא תבצע את המשימה. בנוסף, האפליקציה עוזרת לך לעקוב אחרי הרגלים שאתה רוצה לפתח ומטרות שאתה מגדיר.

Any.do – העניין המיוחד באפליקציה הזו הוא שהיא מתחברת לואטסאפ ויש מעין בוט שמטפל בך. אתה יכול להתכתב איתו בואטסאפ ולהגדיר לו מתי לתזכר אותך על משימות או לבקש שידחה את התזכורת אם נכנס בלת"מ. בבוקר האפליקציה מבקשת ממך לעבור על היום שלך, ולבדוק שהכל מעודכן או שיש משימות שכדאי לדחות לשעה אחרת או ליום אחר. גם פה יש פיצ'ר שעוזר לשמור על ריכוז, וכשמתחילים משימה אפשר להגדיר זמן ויופיע לנו עץ שהולך וגודל ככל שהזמן עובר. בנוסף, יש אפשרות להפעיל "רעש לבן" שעוזר לריכוז.

Time Planner – האפליקציה שתעזור לכם להבין כמה זמן אתם מקדישים לכל תחום בחייכם. בנוסף לתכנון הרגיל של הלו"ז היומי, תוכלו להגדיר לאיזה תחום שייכת כל משימה ובסופו של דבר תנתח האפליקציה כמה נפח מהזמן שלכם תופס כל אחד מהם. באפליקציה אפשר גם לעשות רשימת קניות. חשוב לומר שזו אפליקציה מעט יותר מסורבלת מהאחרות, ומתאימה למי שיש לו יותר סבלנות להשקיע בתכנון הזה.

למי מאיתנו שאינו אדם של אפליקציות, אבל יומן קלאסי שלא יורד לרזולוציות לא מספיק לו, יש גם פיתרון. אז אם אתם כאלה שעדיין אוהבים לרשום הכל ביד, שאוהבים את היומן שלהם מוחשי ולא וירטואלי, דעו שהשוק מלא היום בלוחות תכנון שונים שנקראים בדרך כלל פלאנרים. יש כאלה שעובדים לפי יום, יש לוחות תכנון לשבוע ויש גם חודשיים. אפשר למצוא גם כאלה בצורת מחברת שמשלבים את שלושת הדברים. בניגוד ליומן, בפלאנר אפשר ממש לקבוע לו"ז לכל יום ולמלא רשימות To do list. יש שאפילו יורדים לרמת תכנון ארוחות וכמה כוסות מים שתיתם היום. אני ממליצה על הפלאנרים של im.on.it, חפשו בגוגל.

עוד כתבות

כתיבת תגובה