נאור עיניי

הכדורגלן נאור סבג הבקיע בשבת האחרונה את השער הראשון שלו במדי הפועל באר שבע – וכולם יודעים שזו רק ההתחלה. סיפורו של השחקן הלוחם שאחרי שנים בליגות הנמוכות הופך סוף סוף לכוכב אמיתי

כתב: רועי גרינולד / ערכה: סתיו מלמד

נאור סבג הפך משחקן אלמוני בליגות הנמוכות, דרך ארה"ב ועד להפיכתו לכוכב הקבוצה האדומה מהדרום. סבג הוא סיפור סינדרלה לכל עניין. צריך להיות מוכן פסיכולוגית, נפשית ורוחנית עשרים וארבע שעות ביממה כדי להפוך לכדורגלן ברמה גבוהה, ונאור הוא הדוגמה לכל ספורטאי שחולם להיות מקצוען. עכשיו כשחובת ההוכחה וההמשכיות עליו, הוא לא מפחד לדבר על כל מה שעבר.

"הבנתי הוא אחלה שחקן. ישב לי בול בתקציב, ו-וואלה! עשה את העבודה". את המשפט הזה שמעתי אתמול מחבר, שהסתבך כשעשה את החילופים שלו במשחק ליגת החלומות בשבוע שעבר. הוא דיבר על הלוחם סבג. אחד כזה שאף פעם לא בדיוק נחשב לכישרון, אך סיפור ההצלחה שלו עולה מעל לכל דימיון, שבכל משחק נראה שנלחם עם השיניים כדי לשחק כדורגל. לפני כחמש שנים, שיחק בקטמון שבליגה הלאומית הנחשבת בישראל לליגה המשנית. סבג שיחק ב-85% מהמשחקים והרגיש שמיצה, אז ירד השלישית דרום וחתם בבקעת הירדן, שם כמעט ולא ירד מהדשא. הוא עשה סיבוב קטן והיה גם בדימונה, ולמרות זאת לא הגיעה הצעה נוצצת.

לפני כשלוש שנים, כשהוא כבר בן 23 ומבין שהוא לא נמצא בתוכניות המקצועיות של שום קבוצה אליה הגיע, חשש מהקריירה שלו שלא מתקדמת ומתפתחת. כמו כל נער צעיר שחולם להגיע לאירופה. הוא צעד ביחד עם אביו שמלווה אותו מגיל 14 לכל אימון ומשחק, והחליטו שהגיע הזמן לחשב מסלול מחדש. סבג המחזיק בדרכון אמריקאי, החליט שהוא נרשם ללימודים באוניברסיטת "מסה" שבקולורדו, והרגיש שזה הכיוון הנכון בשבילו. אך תוכניות לחוד ומציאות לחוד. לצערו, ומסתבר בדיעבד שלמזלו, ארגון הספורטאים האמריקני החליט שהוא אינו רשאי מבחינה חוקית להירשם לליגה, כי הוא בעל קריירה כמקצוען בישראל. דבר שמנוגד לחוקים בליגת המכללות בארה"ב.

  תמונה: ליאור מוסקו

סבג לא אמר נואש. הוא עבר לסקציה נס ציונה בלי לחשוב פעמיים, קבוצתו של המאמן הוותיק עופר טסלפפה, שידוע ככזה שאוהב לשלב שחקנים צעירים. סבג שיחק שם שנתיים, כבש, בישל ועלה ליגה פעמיים. תוך כדי העבודה על המגרש בנס ציונה, נאור עבד קשה גם בחוץ. כיאה לבחור פשוט וצנוע, הוא לא התבייש להשלים הכנסה בסניף "קופיקס", ועבד שעות נוספות מהבוקר עד אחר הצהריים. במהלך השבוע מזג אייס-קפה לעוברי אורח ובסוף שבוע עשה הכל על המגרש.

סבג, כיום בן 26, גדל במחלקת הנוער של באר שבע, אך כפי ששמתם לב נדד רבות עד שחזר לבירת הנגב ביולי האחרון. אמנם הוא לא מוביל את הסטטיסטיקה בשערים, בישולים או דריבלים אבל מחפה על אלו בעבודה "שחורה". הוא מתאפיין בקשיחות, מנהיגות, שבירת התקפות וחילוץ כדורים. אוהדי באר שבע כבר רואים בו את תגלית העונה, אולי אפילו גניבת השנה. כזה שמשחק עם הלב ובכל שנייה נותן את הנשמה. ביציע האולטראס, רואים בו הברומטר של הקבוצה. בשבת האחרונה מספר 55 הבקיע את שערו הראשון בליגה במדי האדומה הבכירה, ויש הרגשה שזו רק המנה הראשונה. אחרי שנים רבות של עבודה ואוכל בליגות הדרום והצפון – סוף סוף בא התיאבון. אז אחרי החזרה לקבוצת נעוריו והפיכתו לגורם משמעותי, סבג מכוון לנבחרת הלאומית כי הוא יודע שמשם המקפצה היא בצורה המיטבית.

עוד כתבות

כתיבת תגובה