מפסיכולוגיה ועד לכלכלה: חמשת הפודקאסטים שאתם חייבים להכיר

כתב:אליאב לייכטר \ עריכה: מאיה כהן.

פודקאסטים היא מעין תוכנית רדיו המופצת באינטרנט בחינם או בתשלום, וניתן להאזין לה בכל זמן ומקום. בכתבה נסקור את הפודקאסטים שאתם חייבים להכיר.

פודקאסטים זו אפשרות מעולה להרחבת ידע במגוון תחומים כמו: היסטוריה, פסיכולוגיה, עצמה אישית, כלכלה ועוד. שוק ההסכתים העולמי והמקומי מציע מגוון רחב של תוכן שיוסיף המון משמעות ועניין לחייכם. בכתבה הבאה אנו נמליץ על חמישה פודקאסטים שכדאי להכיר. הפודקסטאים מוסיפים ערך מוסף, שבסוף האזנה אתה יוצא אחרת. נפעם כאילו דיברו על חייך או מאושר על היכרות עם ידע לא מוכר.

פסיכולוגיה
הפודקאסט הראשון הוא: חושבים טוב של יהודית כץ המנגישה את עולמות הפסיכולוגיה החיובית עם מיטב המומחים. בפודקאסט תשמעו על: איך לבנות חוסן נפשי, איך להתמודד עם הפרעת קשב ואפילו עצות איך לשפר את הזיכרון. יהודית שמגיע מתחום הפסיכולוגיה, ובהמשך התמקדה בפסיכולוגיה החיובית, יצרה פודקאסט שמדבר על היכרות והבנה של הרגשות הבסיסים בחיינו כמו עצב, שמחה, אהבה.. וכיצד ניתן לעבוד על הרגשות הללו או לקבל את הרגשות הללו.

קשה לבחור פרק מומלץ במיוחד מבין האושר המצוי בפרקים של יהודית כיוון שכל פרק מיוחד בפני עצמו. הפרק האחרון, שיצא בכתיבת שורות אלו, פורט על מייתרים שנוגעים לכולנו. בפרק התארחה הילה קורח שבגיל 35 הספיקה לסמן וי על: הגשת חדשות, מגישת פודקאסט, מנחה בחינוכית, רופאה, תואר ראשון בפסיכולוגיה ומדע המדינה, תואר שני בדיפלומטיה ואמא לשלושה ילדים. הפרק כל כך מיוחד ונוגע בצדדים של הגשמה עצמית, מסוגלות, האמונה והקשיים שבדרך. המיוחד בשיחה שהיא נוגעת בהרבה תחומים בחיינו והם משאלתו של כל אחד. ההקשבה להסכת מפעימה את הרצון לקום ולעשות מעשה כמו ד"ר קורח.

מלחמת העולם השנייה
הפודקאסט השני ברשימה הוא מלחמת העולם השנייה מבית הטלוויזיה החינוכית בקולו של יובל מלחי. מלחי ב-30 הפרקים, באורך חמישים דקות, נותן למאזינים הרגשה שהם עימו בתוך שדה הקרב בסיפור שנקרא מלחמת העולם השנייה. התיאור הוויזואלי, הסאונד המרשים והקול הנעים של מלחי גורמים להישאב לפודקאסט. הידעתם שלשורות המלחמה לקחו חלק: קוסם צבאי, שחקני הוליווד ואפילו מרגלים כפולים. זאת ועוד פרטים מפתיעים על המלחמה תוכלו למצוא ב30 הפרקים המרתקים.

סוד ההצלחה
הפודקאסט (התוכנית) השלישי, מארצות הברית, SCHOOL OF GTRETNEES של לואיס האווס, המגיע מעולמות היזמות ובעברו היה שחקן פוטבול שהקרירה שלו הסתיימה בפציעה. האווס בכל תוכנית מארח מגוון אנשים כמו: שחקנים, פסיכולוגים, תרפיסטים ועוד. המפגש עם האורחים נועד לפצח מה זה "ההצלחה"  כל אורח מסביר זאת בתחומו. המגיש גם מקדיש בימי שישי פודקאסטים לליבם של המאזינים. מדבר על דברים שכולם חווים במיוחד במציאות של קורנה: בדידות, עייפות וחרדה מהמצב. לואיס בדרכו הייחודית, ועם האורחים המופלאים, מגישים מבחר של נושאים שנוגעים לכולנו ושכיף להאזין להם.

כסף
כסף והשקעות של יובל עשת הוא הפודקאסט הרביעי שאנו ממליצים עליו. עשת, בעל רזומה עשיר בתחום הפיננסי, נפגש עם אנשים שונים מהעולמות הכסף ומנגיש  כל מה שקשור לנשוא. איך להשקיע? למה להשקיע? ואפיקים שונים של אופציות להשקעה מקבלים מענה בתוכניתו. התעסקות עם כסף והבנה בעולם הכלכלי לרובנו נשמעים כמו סינית לכן הפודדקסט הנ"ל חשוב בנושא שנוגע לכיס של כולנו.

פרק מומלץ למתחילים:  פרק מס' 5 שיחה עם הגר ועמית ששאפו לצאת ממרוץ העכברים כלומר מעולם העבודה, והבינו שהם לא יודעים כלום על כלכלה ועל כסף. בפרק תשמעו את התהליך והגעה לעבר חופש כלכלי. תבינו איך אפשר להתחיל ולמה רצוי לעשות את זה כבר היום.

הציטוט היומי
הפודקאסט DAILY QUOTE בעברית: הציטוט היומי, סוגר את הרשימה של "רצוי להכיר". התוכנית שונה משאר חבריה  לא מפני שהיא לא עוצמתית, מעניינת ומעוררת עניין, להפך. הייחודי הוא משך התוכנית. אם כל פודקאסט נמשך בממוצע חמישים דקות ההסכת הנ"ל נמשך שתי דקות והוא חד וסופר מעניין. בכל פרק לוקחת קייט לאנרד ציטוט מהוגה דעות, שחקן, פילוסוף ועוד, במטרה להשפיע על היום והחיים שלנו. הציטוט ביחד עם הפרשנות של לאנרד נותנים לפודקאסט טעם מתוק להסתכלות על החיים.  

האזנה לקולם של אחרים בפודקאסטים  מקבלת משמעות חדה אצל בייל ניי, איש הטלוויזיה שאמר: "אנשים שאתה תפגוש יודעים משהו שאתה לא יודע"

עוד כתבות

כתיבת תגובה