מסיבת חנוכה שלא אשכח

מאת חיים גולדיטש

במסגרת עבודתי כמדריך בעמותת שק"ל הצטרפתי למסיבת חנוכה שונה וייחודית. המסיבה השאירה בי רושם עז, ומיד התיישבתי לכתוב על כך

ההזמנה למסיבה

כמידי יום ראשון בצהריים הגעתי השבוע למשמרת הקבועה שלי בדירת 'האייל' של עמותת שק"ל (שירותים קהילתיים לאנשים עם צרכים מיוחדים), ועודכנתי על ידי הרכזת כי אנו נוסעים למסיבת חנוכה בתלפיות. לקראת השעה 19:00 בערב הדיירים הנרגשים לבשו את מיטב בגדיהם, התחתכו לקראת המסיבה המיוחלת ומיד שמנו פעמינו אל עבר האולם המפואר "ארטיסימיה" בתלפיות. הדיירים הנרגשים שמחו מאוד לקראת המפגש עם חבריהם מיתר המסגרות, וסיפרו בהתלהבות על תכנוניהם  בקולי קולות באוטובוס.

דירת האייל של עמותת שק"ל במסיבה

עם הגעתנו לאולם האירועים, הופתעתי מהפאר וההדר והתבדחנו בינינו על ההרגשה שאנו נכנסים לחתונה. ההשקעה הייתה ניכרת בכל. דוכן איפור מכובד עמד בכניסה, ושולחנות עמוסים באוכל חיכו לחוגגים. בחרנו שולחן ריק והתיישבנו כל חברי הדירה. את תשומת ליבי תפשה במהרה נוכחות מרשימה של עשרות לובשי מדים מהשולחן הסמוך, אנשי שירות בתי הסוהר ממתקן המעצר הסמוך שבאו לשמח את החוגגים. התחלנו לאכול והאולם המתמלא אט אט בהמוני אנשים צבעוניים ומעניינים, סובלים מפיגור קל, סיעודיים, חולי אספרגר, עיוורים ועוד. האוכלוסייה המגוונת והמיוחדת הייתה כל כך נרגשת מההשקעה ועוד יותר כאשר שחקני קבוצת בית"ר נורדיה ירושלים נכנסו לאולם והצטלמו עם כל מי שביקש.

השמחה במסיבה

לאחר זמן מה נקראנו החוגגים להצטרף לרחבת הריקודים לצלילי דיג'יי מקפיץ שניגן בהתנדבות ובהתלהבות מפליאה. סבב הריקודים שולהב על ידי המנחה בהבטחות לחלוקת פרסים לרוקדים המצטיינים, ואכן לאחר דקות מספר חולקו לחוגגים נבחרים כרטיסים זוגיים לארוחות ולמופעים במיטב עסקים בעיר. המסיבה אורגנה על ידי מחלקת צמיד בעיריית ירושלים ובשותפות עם העמותות השונות אשר מתעסקות עם אוכלוסיית בעלי צרכים מיוחדים. חברת 'אלדן' ובעלי עסקים שונים פרשו את חסותם ומימנו בדרכים שונות את האירוע.

עופר ברקוביץ' מדליק את נרות החנוכה באירוע

לטקס הדלקת הנר הראשון התכבד חבר מועצת העיר ויו"ר 'התעוררות' מר עופר ברקוביץ. עופר בירך את הקהל לפני הדלקת הנרות בחג שמח והתחייב שתנועת 'התעוררות' בראשותו תמשיך לדאוג לכלל האוכלוסיות בעיר עם דגש על אוכלוסיית 'צמיד'. הקהל הריע לברקוביץ, ומיד לאחר הדלקת הנרות חזרנו לסבב חדש של ריקודים אשר תוגבר בהרכב מזרחי אותנטי שפעיל חפלת חנוכה מקפיצה. סוהרי השב"ס חילקו אביזרי מסיבה שהלהיבו את החוגגים, וצמד מתנדבים מנגנים על תופי ג'מבה הסתובב והקפיץ את הקהל.

דיירי עמותת שק"ל במסיבה

בסיום המסיבה שמחים ועייפים עברנו בדוכן המגנטים וחיפשנו אחר מזכרות מהאירוע. אנו אמנם לא מצאנו תמונות, אך חזרנו מאושרים הביתה. לאחר שהדיירים בדירה פרשו לחדריהם לישון חשבתי לעצמי על החוויה הנהדרת שעברתי.שילוב בעלי המוגבלויות והמפגש עימם יחסית די חדש לי, אך כמות האנרגיה, התרומה, ההתנדבות, וההשקעה הפעימו אותי ומילאו אותי באופטימיות.

עוד כתבות

כתיבת תגובה