מחאת הגברים הגרושים

בקבוצת הפייסבוק "הגברים החדשים" נלחמים בתופעה של הדרת גברים וחוסר הסבלנות כלפיהם במדינה

כשבוע לאחר ששירה איסקוב הגיבורה הדליקה משואה ביום העצמאות ה-73 למדינת ישראל, ולאחר שנשמעו על כך ביקורות רבות, בחרנו להביא לפניכם את הצד של מצב הגברים בישראל וזכויותיהם בפרט. לשם כך, נחשפנו לקבוצת הפייסבוק הפופולרית "הגברים החדשים" שיש לה המון ביקורת בנושא.

בפוסט שעלה לא מזמן לעמוד הפייסבוק שלהם הם העלו הקלטה של העיתונאי ינון מגל, שבו נשמע האחרון כמותח ביקורת על הענקת הדלקת המשואה ביום העצמאות האחרון לשירה איסקוב לעומת יניב אימנילוב שנשרף ע"י בת זוגתו לשעבר נורית שמייב ובאותו הפוסט טען מגל כי נושא האלימות כלפי נשים אינו מכת מדינה כמו שעושים ממנו על אף שהוא קיים ופשוט רוצים לתת יותר במה לנשים.

לאלה שלא מכירים את מקרה אימנילוב-שמייב, בני הזוג שנפרדו במהלך נובמבר, התווכחו בהתכתבות אודות עניין כספי. במהלך הויכוח התבטא הקורבן במילים קשות כנגד שמייב, מה שככל הנראה הספיק לה כדי לבצע את המעשה האכזרי. הפרקליטות טוענת כי שמייב ואחיה ארתור הגיעו לבית הוריו של הקורבן לאחר שעצרו לרכוש דלק בדרך, ושם שמייב שפכה אותו על כל חלקי גופו של אימנילוב, הציתה אותו באמצעות מצת ועזבה אותו במצב קשה

בנוסף, לטענת גברים רבים ישנו קיפוח מצד בית המשפט בנושאי הגירושים כלפי הגברים בישראל למרות שבתי הדין הרבניים קבעו לאחרונה כי דווקא הנשים הן אלה שמסרבות גט יותר מגברים. המצב חמור עד לכדי נשים רבות המחליטות לקחת את העניין כנושא ציני כמו בפוסט המצורף מטה. לכן, ביום הבחירות קיימו גברים רבים צעדת מחאה על מנת לקדם את שיוויון הגברים הגרושים לעומת הנשים בישראל.

מתוך פוסט בפייסבוק
מחאת הגברים ביום הבחירות
מתוך פייסבוק

באתר האינטרנט 'אח למתגרש' הגדילו לעשות ונימקו את הטענות לקיפוח מצד בית המשפט קלפי הבעל: "הרבה השתנה מאז נכתב הדין הדתי. כאשר נכתב הדין הדתי היה מקובל שהגבר הוא האחראי הבלעדי לפרנסת המשפחה ושתפקידה של האשה להישאר בבית ולגדל את הילדים. יסודה של חלוקת תפקידים בסיסית זו, הינו יסוד לדין הדתי השולט בהליך הגירושין. אולם בימינו, מתקיים הרבה יותר שיוויון בין גברים לנשים וטוב שכך. יותר ויותר נשים מפרנסות או מסוגלות לפרנס ואילו גברים דואגים לילדים לא פחות מנשותיהם".

עוד מסיפים באתר הארגון: "אלא, שכפי שכבר נאמר, הדין המכריע בענייני גירושין הוא הדין הדתי המסורתי שבכל הכבוד הראוי לו, לא עודכן ולא התאים עצמו לחברה של ימינו. לכן, בכל הנוגע לעניני אחזקת הילדים, מוזונות וחלוקת הרכוש בגירושין, מופלה הבעל לרעה, הואיל ועל פי אמות המידה של הדין הדתי על הבעל מוטלת חובה מוחלטת לפרנסת המשפחה בעוד שמנגד הוא נעדר זכויות מול האשה בכל הנוגע לגידול הילדים. בנושאים אלה, דומה כי האשה מחזיקה ביתרון מובנה במהלך הליך הגירושים". אנו נאחל מכאן לגברים והנשים בישראל לחיות בהרמוניה ושלום זה לצד זו עד 120 ללא צורך בגירושין או מזונות כלל ובטח שלא באלימות כזו או אחרת. אך במקרה כזה יש לפנות למוקד-118 בשיחת חינם מכל טלפון.

השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים". אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו נא לפנות לvismennn@gmail.com

עוד כתבות

כתיבת תגובה