מהפכת הכושר הגופני של כללית אקטיב

כותב: עופר פרימט

האפליקציה החדשה של קופת החולים מעודדת את המשתמשים לעשות פעילות גופנית, לשתות יותר מים ולקרוא על תזונה – ומעניקה להם מוצרים כנגד נקודות שצברו. "אין משהו שישראלים אוהבים יותר ממתנות ופרסים", מספרת מעיין, משתמשת נלהבת. בכיר בכללית: "במקום לטפל במחלות שונות שקשורות לאורך חיים, אנחנו מעדיפים למנוע אותן"

אם מצאתם את עצמכם לאחרונה מזמזמים שוב ושוב את השיר "למה לא סיפרת שאחותך יפה ממך", כנראה גם אתם נחשפתם לפרסומת של האפליקציה החדשה של כללית אקטיב. הפרסומת לא רק מציגה את הספורט בצורה חיובית וגורמת לצופה לרצות לקום מהכיסא ולהתחיל לרוץ בנעלי הבית, אלא גם נותנת הטבות אשר מעודדות אותנו לנהל אורח חיים בריא.

בתהליך הרישום לאפליקציה המשתמשים נשאלים שאלות כלליות בנוגע לגיל, משקל, גובה, מין, עישון והרגלי הספורט שלהם, ועל פי השקלול האפליקציה מדריכה אותנו כיצד להגיע לאורח חיים בריא יותר ומעודדת אותנו להתחיל לצעוד. האפליקציה קלה לשימוש, מעוצבת ביצירתיות ומעודדת את המשתמשים לעדכן באופן יומיומי בעזרת צבירת מטבעות. בין האופציות השונות שהאפליקציה מכילה בתוכה המשתמש צריך לסמן לאורך כל היום כמה כוסות מים הוא שתה, וכאשר מגיע ליעד היומי שלו הוא צובר 10 מטבעות. על שינה מעל 7 שעות בלילה מקבלים 10 מטבעות נוספים וכאשר עוברים את היעד היומי של הצעדים מקבלים 30 מטבעות, אך השוס העיקרי הוא היעד השבועי או פעילות גופנית עצימה שעליהם מקבלים 2,500 מטבעות שמקרבים אותנו בצעדי ענק למוצרי ספורט נחשקים שנוכל לבחור.

זה לא מסתכם רק בזה: האפליקציה מעודדת אותנו להעשיר את הידע בעזרת מגוון של מאמרים בנושאי תזונה, כושר ובריאות ואחת לשבוע ניתן לקרא מאמר, לענות על שאלות ולצבור 50 מטבעות. גם על שקילה שבועית מקבלים 50 מטבעות נוספים. הדיווח העצמי מעניק לנו מבחן אמינות פנימי אשר עוזר לנו להיות אנשים טובים יותר.

האפליקציה חדשה אומנם, אבל זה מה שגורם לה להיות מעניינת. היא בעצם כל הזמן משתדרגת ומתווספים לה דברים חדשים שיוצרים עניין אצל המשתמש הקיים. מעיין גיל, משתמשת קבועה של האפליקציה, שיתפה אותנו: "נחמד שקופת החולים כללית לוקחת את הבריאות של לקוחותיה ברצינות, ורואה לנכון ליזום אפליקציה שמעודדת אנשים לעבור לאורח חיים בריא ולהתחיל להתאמן, ואני בטוחה שבעתיד עוד קופות חולים ילכו בדרכה של כללית החלוצה. אין משהו שישראלים אוהבים יותר ממתנות ופרסים, ואני יכולה להעיד על עצמי שאותי זה לחלוטין עודד לקום מהספה ולהתחיל לצעוד בשביל לקבל עוד כמה מטבעות שחסרים לי כדי להזמין מוצר כלשהו".

"לפעמים אני נכנסת בערב לאפליקציה לראות האם עברתי את היעד היומי, ואם אני רואה שחסרים לי ממש מעט צעדים ולא מתאפשר לי לצאת להליכה אני צועדת אפילו בבית", מספרת גיל, "המאמרים העשירו לי את הידע, אומנם מקבלים מטבעות רק על קריאת מאמר אחד בשבוע, אבל אני אישית קוראת הרבה יותר נטו בשביל עצמי וכי זה מעניין אותי. בזכות האפליקציה יש לי פיקוח על כמה אני שותה, לפני כן לא שמתי לב שאני בקושי שותה מים במהלך היום, אבל עכשיו כל כוס שאני שותה אני מסמנת באפליקציה וזה גורם לי לשתות יותר".

גיל מאמינה שבטווח הרחוק האפליקציה תעזור למנוע מחלות שנגרמות כתוצאה מחוסר פעילות גופנית: "בפעם הראשונה יש כאן מוצר שבאמת מעודד אנשים שלא עשו ספורט קודם לכן לקום וללכת, ולא מתמקד רק באלו שגם ככה עושים תמיד פעילות גופנית".

עופר הדס, אחד האנשים שלקחו חלק בפרויקט הזה הוא איש מחשוב בכיר של כללית. לדבריו, לאחרונה יש טרנד עולמי חדש של אורח חיים בריא, ולכללית, שהיא ארגון הבריאות הגדול ביותר בישראל, היה ברור שצריך לנסות בדכים שונות לפנות לאוכלוסייה ולעודד אותה להצטרף לטרנד – "במקום לטפל במחלות שונות שקשורות לאורך חיים, אנחנו מעדיפים למנוע אותן", הוא מסביר .

איך הכל התחיל?

"בתחילת שנת 2020 או אמצע 2019 התחילו לדבר על אפליקציה דרום אפריקאית שעונה לשם 'RUNBELL', אף אחד לא מימן את הפעילות של האפליקציה, והמשתמשים היו מקבלים מטבעות בתמורה לפעילות גופנית שבעזרתם מקבלים הנחות על מוצרים שונים, וככה בעצם נולד הרעיון וכללית יצאו למכרז, מאז כבר הכל היסטוריה."

חשוב לציין שהאפליקציה מיועדת לבני 18 ומעלה וילדים לא יכולים להשתתף בפעילות, למה לא לשלב ילדים ובני נוער כדי לעודד אורח חיים בריא מגיל צעיר? וכיצד בעצם אוכפים את זה?

"רצינו מאוד שהאפליקציה תכלול גם בני נוער, אך משרד הבריאות סירב. ניתן לראות פעילות חריגה של ניסיונות של בני נוער מגיל 15-18 לשימוש באפליקציה, אבל צריך גם לזכור את הרגישות שיש בגיל הזה ואנחנו לא רוצים לקחת סיכונים. כאשר משתמש נרשם לאפליקציה הוא מחוייב לשים מספר תעודת זהות וכך ניתן לדעת שהוא מעל 18".

האם כל הלקוחות של כללית יכולים להנות מהאפליקציה?

"כרגע האפליקציה היא רק לכללית מושלם, אך בהמשך היא תיפתח לכל לקוחות הקופה. בעניין תפוצת האפליקציה, אני חושב שכל קופות החולים יהיו שם בעתיד, ושהאפליקציה פה בשביל להישאר".

בתור אחד שלא משתייך לקופת חולים כללית אני חייב לומר שההטבות האלו והרצון שלהם לדאוג ללקוחות שלהם לאורח חיים בריא ולמנוע מחלות, בהחלט גורמים לי לראות אותם באור חיובי. כל הכבוד לכללית החלוצה בנושא של מהפכת הבריאות, אני מקווה שהרפורמה תישאר ותתווסף לעוד קופות חולים. ואם אתם כבר בכללית מושלם רוצו על זה.

ניתן להוריד את האפליקציה בחנות האפליקציות של אנדרואיד ואפל

עוד כתבות

כתיבת תגובה