כביש 60: "יהודים? ערבים? דם זה דם!"

המלחמה בתאונות הדרכים עולה שלב ועוברת להסברה. בשנה האחרונה הוצבו לאורך מקטעי כבישים רבים ברחבי יהודה ושומרון מאות שלטי חוצות שקוראים לציבור הנהגים לנהוג באחריות יתרה. "משפחות שלמות כמעט נמחקו"

כתב: שמואל מוהיני / ערך: לירם מורדכי לוי

כביש 60, או כפי שהוא מכונה בעמותת אור ירוק – "כביש המוות",' מתפרס לכל אורכה המזרחי של מדינת ישראל/ הוא מתחיל בבאר שבע ומסתיים באזור נצרת שבצפון. הציר המרכזי עובר דרך יישובים רבים וכאמור התעבורה המרכזית ביותר לאורך הציר מתמקדת דרומית לירושלים באזורי גוש עציון ועד צפון השומרון, אזור שכם.

Google maps

הציר המרכזי, אשר נעים בו בכל יום עשרות אלפי כלי רכב ידוע במסוכנות שלו. בנוסף על פיגועי הטרור הרבים אשר פקדו את הכביש בשנים האחרונות, תנאי הנהיגה לאורך הציר המרכזי מקשים על הנהגים, התשתיות לאורך מקטעים רבים בכביש אינן מתוחזקות כראוי לציר מרכזי. הוא מפותל ברובו ופעמים רבות ניתקל בנתיב אחד בלבד לכל כיוון עם פס הפרדה רצוף וללא הפרדה קשיחה בין המסלולים. חלקים ממנו לא מוארים כלל וללא קליטה סלולרית וכן קיימים בורות רבים בכביש. כמו כן, תופעת הבריונות בכביש הפכה לשכיחה וכאמור כל אלו לא מיטיבים עם הנהג ואף מקשים עליו.

עקב מיקומו הגאוגרפי ומכיוון שהוא מחבר בין עשרות יישובים יהודיים וערביים כאחד, כך גם אוכלוסיית הנהגים בהתאם, ברובה המוחלט ערבים תושבי השטחים ויהודים תושבי גוש עציון ויישובי יהודה ושומרון השונים.

צילום: שמואל מוהיני

לאחר מספר נסיעות שקיימנו לאורך מקטעי הכביש השונים, ניתן לומר בבירור כי הכביש לא סלחני כלפי טעויות הנהג בלשון המעטה, ונדרשת תשומת לב מתמדת החל מתחילת הנסיעה ועד לסופה.

תנועה ערה של רכבים נרשמת בכל שעות היממה, כאשר במהלך שעות היום מורגשת האכיפה בדמות ניידות משטרה רבות – גלויות וסמויות. לעומת זאת, בשעות החשכה הבלגן חוגג, ערבים ויהודים כאחד מצפצפים על חוקי התנועה, בעיקרם חציית פס הפרדה לבן ואת התוצאות רואים בבירור על פני השטח: תאונות דרכים חזיתיות על בסיס יום יומי אשר גובות פצועים רבים וכן גם קורבנות רבים. בניסיון להירתם למאבק בתאונות דרכים, החלו בקמפיין השלטים אשר מורים לנהגים לגלות אחריות בזמן הנסיעה בכביש.

צחי דיקשטיין, יו"ר ועד מתיישבי השומרון אשר חתום על הקמפיין, אמר לנו כי "זה לא סוד שישנן תאונות דרכים רבות בכבישי השומרון. משפחות שלמות כמעט נמחקו, מרבית התאונות נגרמו כתוצאה מנהיגה פרועה ולא מידתית וכן לא תואמת לתנאי הדרך שגם ככה לא פשוטה". דיקשטיין מוסיף להאשים ואומר: "הנהיגה הפרועה מגיעה ברובה מאוכלוסיית הנהגים הערבים כאשר מספר הנוסעים ברכבים לרוב עולה על המותר בחוק ומטען חורג. בנוסף על כל אלו ברוב המקרים הם האשמים בנהיגה פרועה מאוד". מלבד הפן הביטחוני, על פי עמותת אור ירוק כביש 60 מסווג ככביש אדום ומסוכן מאוד גם מבחינה תעבורתית.

בתגובה להאשמות של דיקשטיין כלפי הנהגים הערביים, תושב אחד הכפרים הסמוכים לציר אשר נוהג באופן יום יומי בכביש 60 אומר לנו כי "תאונות הדרכים הפכו להיות מכה שחייבים להילחם בה. עם זאת אי אפשר להאשים רק אותנו, הנהיגה הפרועה מגיעה משני הצדדים גם היהודים וגם הערבים. הציבור הערבי מברך על השלטים שהוצבו, אנו מתפללים שתרבות הנהיגה תהיה סובלנית יותר כלפי כלל משתמשי הדרך. אינשאללה נראה ימים טובים יותר ללא הרוגים וללא תאונות דרכים".

צילום: שמואל מוהיני

דיקשטיין מספר: "החלטנו לצאת בקמפיין משולב בעברית ובערבית כי אחרי הכל דם שנשפך זה דם, ללא הבדל יהודי או ערבי. כשיצאנו לקמפיין הוא עלה במקביל בגוש עציון וללא שיתוף פעולה עם גורמים פלסטיניים, אלא רק ישראליים אך בכל זאת ישנה פניה גם בערבית. כאמור אין נתונים אמפיריים שמעידים כי השלטים תרמו באופן ישיר לירידה במספר תאונות הדרכים אך ישנן פחות תאונות בכביש מבעבר, סביר להניח ששיפור התשתיות והאכיפה המוגברת גם הם תרמו לכך".

עוד כתבות

כתיבת תגובה