הנעליים שהפכו את יוסי לכוכב רשת בגיל 38

יוסי ארביב, אב לשניים מפתח תקווה, מעצב נעליים – בין היתר עבור סלבס. "ההתחלה הייתה מאתגרת ולאט לאט זה תפס תאוצה"

כתבה: סתיו מלמד / ערך: רועי גרינולד

יוסי ארביב, החל לעסוק בשנה האחרונה בעיצוב נעליים אישי. בתקופה כה קצרה, ארביב הגיע למספר כוכבים וביניהם: ערן זהבי, נטלי דדון, ג'וזי זירה, שגיא מוקי, ישראל קטורזה ועוד רבים. אז איך בכלל הכל התחיל, תכירו את יוסי, אומן נעליים ישראלי שמצליח בחו"ל, ולרגע לא שוכח מאין הוא בא.

איך בכלל התחלת?
"
תמיד הייתי פריק של נעליים. זה התחיל כשראיתי אומן מארה"ב עושה דברים מיוחדים על נעליים חלקות, נכנסתי לעמוד שלו והתחלתי להתלהב מדברים שהוא עושה. לאחר מחשבה תהיתי לעצמי שבנעל הזו הייתי עושה ככה, ובנעל הזו הייתי משנה את הצבעים ואז המח שלי התחיל לייצר רעיונות. ביררתי מאיפה אני מזמין צבעים, מכחולים ואת שאר הציוד במטרה לעשות את זה בעצמי. ההתחלה הייתה די מאתגרת ולאט לאט זה תפס תאוצה".

ארביב מספר כי בהתחלה תכנן לעשות את זה רק בפן האישי, ואולי רק לאישה ולילדים. לאחר זמן קצר, גם חבריו הקרובים ביקשו. הוא חשב לעצמו, למה בעצם לא לפתוח עמוד עסקי באינסטגרם? כיום, ארביב מעלה את כל תוצאות העיצובים, "זה התפתח מעבר למה שחשבתי".

מה הדבר הכי מרגש שקרה לך?
"זה התחיל עם אחד הספורטאים כשהייתי עם אשתי בטיול בברצלונה. היינו במשחק של ברצלונה-סל ביורוליג. חבר שלי השיג לנו כרטיסים מאחורי הספסל של השחקנים. היה שם רק שחקן אחד שתמיד יצר אינטראקציה עם הקהל, קווין סראפין. אהבתי את זה ובמחצית קראתי לו. הוא הסתכל עליי מוזר ואמר לי 'אחרי המשחק', הוא חשב שאני רוצה סלפי. סיפרתי לו שאני עושה עיצובים על נעליים, הוא התלהב ואמר שאשלח לו הודעה באינסטגרם. הייתי בטוח שהוא סתם אומר את זה מנימוס, תוך שתי דקות הוא חזר אליי. הוא הציע לי לבוא אליו הבייתה יום למחרת, לקחנו ממנו שני זוגות נעליים ואחרי שבועיים חזרנו להביא לו את הנעליים".

"האמת שעד היום מה שהכי מרגש אותי, זה כשאני שולח את התמונות של התוצאה הסופית ללקוח. התגובה שהוא אוהב ומתלהב, זה גורם לסיפוק רב". ארביב מספר על מספר פעמים בהן לקוח מבקש עיצוב מסויים, ותוך כדי העבודה נראה לו שכדאי לשנות קצת כיוון. ברוב הפעמים משנים, וזה יוצא לטובה. עד היום ארביב לא נתקל בעיצוב שהכין שהלקוח לא יצא מרוצה.

למי הכי היית רוצה לעצב?
"הייתי מאוד שמח להטביע חותם קטן לשחקני NBA, זה מקום שהייתי שמח להגיע אליו.ואם לבחור אדם ספציפי אז ליאו מסי". ארביב טוען כי מסי הוא גדול שחקני הכדורגל, ולעצב בשבילו זה פסגת השאיפות.

ארביב, שעובד בשיתוף עם פוט לוקר, ומגיע מידי ימי שישי לאחת החנויות ברחבי הארץ, מספר כי ישראל קטורזה, היה עם מנכ"ל פוט לוקר בביתו עם נעליים שהוא עצמו עיצב לו, ואמר לו לדבר איתו לגבי שיתוף פעולה. "גם הבנות של המנכ"ל וגם הוא בעצמו התלהבו", הוא אומר.

הגעת להרבה סלבס, מי הראשון שעיצבת לו?
"
הזמר איתי לוי. זה קרה די 'בטעות', שלחתי לו הודעה באינסטגרם שיציץ בעמוד ואם הוא אוהב, אז אשמח להכין לו עיצוב ייחודי. באחד מערבי שישי אני מקבל הודעה מאיתי: 'אני אשמח'. עשיתי לו נעליים מיוחדות שאחת מהן מעוצבת, ועל השנייה כתבתי חלק מהשירים שלו וציירתי לוגו של יד עם מיקרופון. לאחר תקופה קצרה האמרגנית שלו התקשרה אליי וביקשה שאעצב לו גם ג'קט".

אתם שואלים מה זה להיות ייחודי? לדברי ארביב, כשהוא מכין ללקוח עיצוב, הוא מכין ועושה הכל בעבודת יד עם מכחול וצבעים מתאימים. ואין שום מכונה או משהו שיכול לייצר את אותו עיצוב בכמויות. ככה שכל לקוח מקבל נעליים ייחודיות שאין לאף בנאדם בעולם ואפילו לא דומה, "זה לדעתי מה שהופך את זה למדהים, לדעת שיש לך משהו שהוא רק שלך".

עזבת עבודה כדי לעסוק בזה, לא פחדת שזה לא יצליח?
"יש את המשפט: 'תאמין בעצמך ותעשה מה שאתה אוהב', זה לא בדיוק עובד ככה ולא כל אחד יכול לעשות את מה שהוא אוהב ורוצה, אבל התמזל מזלי. כיום, זה הדבר העיקרי שאני מתפרנס ממנו ואני 100% על זה".

היית רוצה להתפתח? לדוגמה, להתחיל לעשות קורסים לצעירים, לפתוח אתר, או ערוץ יוטיוב?
"חשבתי על לעלות כל מיני תהליכים של היצירות ליוטיוב. לאחרונה הרבה מייעצים לי לפתוח טיק טוק ולעלות שם סרטונים. בקשר לקורס, האמת שיש לזה ביקוש אבל זה לא משהו שכרגע בא לי לעשות, מי יודע, אולי בעתיד".

המחיר לנעליים תלוי בעיצוב. הממוצע נע בדרך כלל בין 300 ל-400 ₪, לא כולל הנעליים. ארביב מספר כי ישנם עיצובים שיכולים גם לעלות מעל המחיר הממוצע, והכל תלוי בזמן ההשקעה. לדוגמה, העיצוב הבא: 6 שעות, זמן העבודה הארוך ביותר עד היום.

אז איך מזמינים אתם שואלים? בקליק אחד תוכלו להגיע לעמוד האינסטגרם, תהנו.

https://www.instagram.com/the_sneaker_freak14/?igshid=1wejfdzo7xc89

עוד כתבות

כתיבת תגובה