"ג'ינג'י זה אופי": כל מה שרציתם לדעת על ג'ינג'ים ולא העזתם לשאול

האם ג'ינג'ים באמת עצבניים יותר? מה קורה להם כשיורד גשם? והאם לכולם יש נמשים? יצאנו לשטח וראיינו שני ג'ינג'ים שנתנו לנו את כל התשובות

כתבה: הודיה וייס / ערך: אחיה יוסף לייבו

אד שירן, בלה ת'ורן, הנסיך הארי, אמה סטון, לינדזי לוהן וסתיו שפיר הם רק חלק מרשימה של ג'ינג'ים מצליחים מאוד. יום משלהם, פסטיבל שלם ושיר. מה יש בכתום-כתום הזה שכל כך מסקרן אותנו? ואיך הם מתנהלים בקיץ עם השמש הקופחת? כיצד הם חווים את כל הרעש סביבם? יצאתי לבדוק.

פחות משני אחוזים מהאוכלוסייה הם ג'ינג'ים ויש מקומות שבהם יש ריכוז גבוה יותר, למשל באירלנד ובקורנוול. כשהם מזדקנים שיערם לא מאפיר, אלא הופך לבלונד ובהמשך מלבין. בעבר, היו אמונות טפלות על ג'ינג'ים: ביוון האמינו שלג'ינג'ים יש יכולת אחרי המוות להפוך לערפדים ואנשים מאמינים שלאנשים ג'ינג'ים יש מזג חם.

בכל שנה מתקיים בהולנד פסטיבל לג'ינג'ים. כן, כן, שמעתם נכון. פסטיבל לג'ינג'ים. מגיעים אליו ג'ינג'ים מארצות רבות. זהו הפסטיבל הגדול והרציני לג'ינג'ים, אבל גם בארצות אחרות מתקיימים פסטיבלים לג'ינג'ים. גם בארץ עושים פסטיבל ג'ינג'ים וב-2019 התקיים פסטיבל כזה בחולון.

הכירו את בר שנייברג (24), סטודנט למזרח תיכון ומדעי המדינה באריאל, ואת רינת שוב (22), סטודנטית לסיעוד במכון טל. רציתי לשמוע מה להם יש להגיד על הצבע הכל כך מיוחד שלהם:

האם את אוהבת את צבע השיער שלך?
רינת: "כן, הוא מגניב".

רינת שוב

האם אי פעם קיבלת יחס שונה בגלל צבע השיער שלך?
רינת: "מניחה שכן, כי אנשים בדרך כלל לא עוצרים אנשים עם שיער שחור ברחוב ושואלים אותם אם זה הצבע האמיתי שלהם כמו לי עושים… אבל לא זכור לי שצחקו עליי יותר מידי כי אני ג'ינג'ית".
בר: "בוודאי, מלא פעמים".

האם יש לך נמשים?
רינת: "כן, נמשים חמודים". בר: "אין לי נמשים, לא הרבה. אבל לפעמים, תלוי בעונה".

מה הסטיגמות/אמירות הכי מטומטמות ששמעת על ג'ינג'ים?
רינת: "ג'ינג'ים מסריחים בגשם וכל מילות השיר. פעם השיר הזה היה ממש מעצבן אותי, אבל היום זה מצחיק. שג'ינג'ים נהפכים בגיל 40 לתפוזים. פעם גם הייתי מתעצבנת כשהיו אומרים שג'ינג'ים הם עצבניים, ועם פתיל קצר. אבל היום אני תכלס כזאת, אז לא אכפת לי לתלות את האשמה בשיער שלי, יותר נחמד".

בר שיינברג, קרדיט צילום: מתוך אוסף תמונות אישי, באדיבות המצולם ובאישורו.

בר: "שג'ינג'ים מסריחים בגשם. שג'ינג'ים עצבנים – תכל'ס עם זה אני מסכים, זה אמיתי לדעתי. אני רואה את זה על עצמי, היום פחות כי עבדתי על עצמי, אבל זה משפיע לדעתי".

האם אתם מאמינים שג'ינג'י זה אופי?
רינת: "מניחה שתלוי אצל מי. אצלי ג'ינג'י זה לגמרי אופי ואני יכולה להתעצבן ממש מהר ובקלות. מצד שני אני מכירה ג'ינג'ים שהם האנשים הכי שלווים ורגועים שיש".

בר: "בוודאי. אין פה שאלה. אופי מיוחד. לדעתי זה אנשים טובים, איכותיים. אני מאוד אוהב את זה שאני ג'ינג'י וגאה בזה. ג'ינג'י זה אופי. יש בזה גם חסרונות וגם יתרונות. החיסרון זה העצבים ויתרונות זה גם שאתה בולט תמיד ואז זה גורם לך להיות מיוחד ועם אופי אחר מכולם. אני אוהב להיות ייחודי, לדעתי זה טוב".

מי הג'ינג'י המפורסם האהוב עלייך?
רינת: "אן שרלי, עשתה כבוד לאומה הג'ינג'ית".
בר: "רון וויזלי, אני חולה הארי פוטר".

פנקו את הקוראים במסר לסיום
רינת: "לא כל ג'ינג'י ברחוב הוא אח שלי; אם לג'ינג'ים יש גבות חומות זה לא אומר שהשיער שלהם צבוע; זה לא תמיד נחמד כששואלים אותך אם זה השיער האמיתי שלך; לא צריך לציין בפניי כל ג'ינג'י שנמצא במקום ; אל תצחקו עלינו כשאנחנו נשרפים, זה לא אשמתנו שהשמש אוהבת אותנו יותר; לא לרדת על ג'ינג'ים כי הם ג'ינג'ים, זה מעצבן".

בר: "קוראים לי בר שנייברג, אני גאה בזה שאני ג'ינג'י, לא הייתי מחליף את צבע השיער שלי בשום צבע שיער אחר. אוהב אתכם".


עוד כתבות

כתיבת תגובה