אבי גבאי מאמין בכל ליבו שהוא נמצא ראש בראש מול נתניהו

מאת ארצ'י קגן

האם המחנה הציוני מספיק מוכן לניצחון בבחירות? נראה שלא. המפלגה בסכנת פירוק, 24 חברי הכנסת בסיעה צפויים לעבור טלטלה בעוד שבכירי המפלגה מחפשים דרך לסחוף מנדטים נוספים בכל דרך

הסקרים בקרב הציבור צריכים להדאיג את סיעת "המחנה הציוני", הם צפויים לקבל בקושי 10 מנדטים. אבי גבאי, יושב ראש "המחנה הציוני", הציע לרמטכ"ל לשעבר בני גנץ לעמוד במקומו בראשות המפלגה בניסיון לשפר את מצבה, אבל גנץ סירב והקים מפלגה משלו "חוסן לישראל".

מאז פיזור הכנסת במהלך השבוע שעבר חברי כנסת רבים מוצאים עצמם חוששים למקומם בכנסת ובמפלגות שלהם, אנו נמצאים בפתחה של תקופה רוויית שינויים פוליטיים. הבחירות האלה הולכות להיות קשות מאוד לחברי מפלגת "המחנה הציוני", באופן בלתי רשמי חלק מחברי המפלגה חושבים לעשות מעבר למפלגת "מרצ".

בינתיים, בעוד שמפלגתו נמצאת במשבר ולא ברור אם היא לקראת פירוק או לא, אבי גבאי מאמין שהוא נמצא בתחרות מול נתניהו: "אני מודע לכובד האחריות של תפקיד ראש ממשלת ישראל וכראש ממשלה אוביל את מדינת ישראל לעתיד טוב יותר, עתיד של שינוי, עתיד של אחדות ולעתיד של תקווה ואמונה שאפשר לשנות. באפריל ננצח, באפריל נביא את השינוי לישראל", כך אמר גבאי.

זוהי שעת מבחן אמת למנהיגי השמאל-מרכז, במיוחד כששחקנים חדשים נכנסים למגרש וכובשים את הקהל גם מבלי להוציא מילה. אחרי הפרידה מציפי לבני, מי יישאר במפלגה ומי יחליט לנטוש את הספינה כדי להבטיח את מקומו בכנסת?

פעילה של המחנה הציוני ומתפקדת של סתיו שפיר, לימור היימן מראש העין, מעריכה כי "הסיכויים של המפלגה בבחירות הקרובות גבוהים בעיניי, ראינו מה נתניהו מסוגל לעשות ואני חושבת שהוא הביא את הימניים והאנשים הכי ציוניים למצב של ייאוש. לדעתי יהיו יותר מפלגות שיחברו למחנה הציוני יותר משירצו לחבור לנתניהו, מה שיעזור למפלגה להגדיל את המנדטים שלה".

עוד כתבות

כתיבת תגובה